Jump to content

[Turkey] (Official) League Specific Issues

Dan Ormsby
 Share

Recommended Posts

• Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

On 19/11/2020 at 16:33, perpetua said:

The new foreign player rules decision has nothing to do with covid.Ā  If anything, the decision to push the rules back one year was because of covid.Ā  Otherwise we would be playing with those rules in the first season.
As I wrote above, you can always use the editor which may be released after the game to alter the league rules to your liking.

Anlatmak istediğim buydu usta. Anadoluda alt yapı yok. Bilgisayar oyuncu bulamayıp kaleciyi sag aciga koyuyor. Rakibin kadrosu bu. Her maƧta benzer şeyler var. TĆ¼rkiye ligini mahvediyorsunuz.Ā 

Ā 

Bu arada Free olan oyuncu oyle kulĆ¼p bulamiyor ki ağustos basi carvajal 30 dembele 25 sanchez 26 yasinda 3 milyon euroya senelik imza atıyor. Benim serbest biraktiklarim da futbolu birakiyor

20201121_154303.jpg

Edited by ayki57

9 minutes ago, ayki57 said:

Anlatmak istediğim buydu usta. Anadoluda alt yapı yok. Bilgisayar oyuncu bulamayıp kaleciyi sag aciga koyuyor. Rakibin kadrosu bu. Her maƧta benzer şeyler var. TĆ¼rkiye ligini mahvediyorsunuz.Ā 

Ā 

Bu benimle degil, oyunun kodu ile ilgili.Ā  Demek ki bunun olmamasi icin yapay zeka'nin gelismesi gerekiyor.Ā  Farkli bir tercih yaparak bu hatayi ortmenin oyuna ne faydasi var?
Ā 

1 hour ago, perpetua said:

Bu benimle degil, oyunun kodu ile ilgili.Ā  Demek ki bunun olmamasi icin yapay zeka'nin gelismesi gerekiyor.Ā  Farkli bir tercih yaparak bu hatayi ortmenin oyuna ne faydasi var?
Ā 

Hahaha peki hocam fm 2022 veya fm 2023 de bu kural var olursa konuşuruz. 14 yabancı kararı alındığından ƶnceki son fm de 2.sezon 14 yabanci yoktu. Anlatmak istediğim de buydu. Oyunu full gerƧekƧi bir seviyeye taşıyalım derken yarattığınız oyun bu. Bu konuya TR datasini giren ekip olarak tek başınıza karar vermeyip eleştirilerimizi iletirsiniz ƧƶzĆ¼m buluruz diye size yazdım. Belli ki ne desek şahsi algılayıp tek karar vermeye devam edeceksiniz.Ā 

Ā 

Burada bir şeylerin ƧƶzĆ¼mĆ¼ iƧin yazdım size eleştirmiş olmak iƧin yazmıyorum. Siz editor yapay zeka diyip kapatıyorsunuz konuyu. Staff direktƶr personeldeki hataları sƶylĆ¼yorlar diyorsunuz ki gƶrev tanımı belli değil. Yakında transferleri vs. De eklemek yerine yine editor tavsiyesi yaparsınız diye endişe ettim sizle konuştukƧa. Uzun zamandır forumlara girmeyip perpetua ismini gƶrĆ¼nce sevinmiştim hala devam ettiğinize ama maalesef ƧƶzĆ¼m yerine topu taca atmak gibi bir refleks gelistirmissiniz.

Ā 

Ne diyeyim iyi gĆ¼nler size. Biz kendi işimizi kendimiz yapalim. TĆ¼rk olmayan bir oyuncu TR ligini oynarken de bir daha oynamamaya tƶvbe etsin

17 minutes ago, ayki57 said:

Hahaha peki hocam fm 2022 veya fm 2023 de bu kural var olursa konuşuruz. 14 yabancı kararı alındığından ƶnceki son fm de 2.sezon 14 yabanci yoktu. Anlatmak istediğim de buydu. Oyunu full gerƧekƧi bir seviyeye taşıyalım derken yarattığınız oyun bu. Bu konuya TR datasini giren ekip olarak tek başınıza karar vermeyip eleştirilerimizi iletirsiniz ƧƶzĆ¼m buluruz diye size yazdım. Belli ki ne desek şahsi algılayıp tek karar vermeye devam edeceksiniz.Ā 

Ā 

Burada bir şeylerin ƧƶzĆ¼mĆ¼ iƧin yazdım size eleştirmiş olmak iƧin yazmıyorum. Siz editor yapay zeka diyip kapatıyorsunuz konuyu. Staff direktƶr personeldeki hataları sƶylĆ¼yorlar diyorsunuz ki gƶrev tanımı belli değil. Yakında transferleri vs. De eklemek yerine yine editor tavsiyesi yaparsınız diye endişe ettim sizle konuştukƧa. Uzun zamandır forumlara girmeyip perpetua ismini gƶrĆ¼nce sevinmiştim hala devam ettiğinize ama maalesef ƧƶzĆ¼m yerine topu taca atmak gibi bir refleks gelistirmissiniz.

Ā 

Ne diyeyim iyi gĆ¼nler size. Biz kendi işimizi kendimiz yapalim. TĆ¼rk olmayan bir oyuncu TR ligini oynarken de bir daha oynamamaya tƶvbe etsin

Amacim konuyu kapatmak degil.Ā  Umuyorum simdiye kadar yazdiklarimla sizin bakis aciniza hak verdigimi de gosterdim.
Ancak aciklanmis bir kurali gozardi edip, keyfi kural koymaya kalkarsak bunun sonu yok.
TFF'nin kuralini begenmedim,Ā yabanciyi tamamen serbest birakalim veya 21 takimli lig oynamak sacmalik, simdiden 20 takimli lig ile oynayalim demeyeĀ kadar gider bu is.
Nihat Ozdemir'in sozleri gelecek seneye degil, ileri bir tarihe erteledik veya ileri tarihte tekrar degerlendirecegiz olsa, oyunda mevcut 2020/21 sezonu kuralininĀ devam etmesini tercih ederdik.

Yukarida eskiden Addmanager'da bulundugunuzu yazmissiniz.
O sitelerin aktif oldugu donemleri hatirlarsaniz insanlar oyun ile ilgili birseyler uretir ve bu sayede siteye trafik yaratilirdi.
Bunun tekrar canlanmasi icin guzel bir firsat var.
Alternatif senaryolarla oynamak isteyenler icin farkli yamalar, farkli lig statuleri ve farkli yabanci kurallari yaratilabilir.
Ancak bizim yaptigimiz TFF'nin acikladigi gibi olmak durumunda.

1 hour ago, perpetua said:

Amacim konuyu kapatmak degil.Ā  Umuyorum simdiye kadar yazdiklarimla sizin bakis aciniza hak verdigimi de gosterdim.
Ancak aciklanmis bir kurali gozardi edip, keyfi kural koymaya kalkarsak bunun sonu yok.
TFF'nin kuralini begenmedim,Ā yabanciyi tamamen serbest birakalim veya 21 takimli lig oynamak sacmalik, simdiden 20 takimli lig ile oynayalim demeyeĀ kadar gider bu is.
Nihat Ozdemir'in sozleri gelecek seneye degil, ileri bir tarihe erteledik veya ileri tarihte tekrar degerlendirecegiz olsa, oyunda mevcut 2020/21 sezonu kuralininĀ devam etmesini tercih ederdik.

Yukarida eskiden Addmanager'da bulundugunuzu yazmissiniz.
O sitelerin aktif oldugu donemleri hatirlarsaniz insanlar oyun ile ilgili birseyler uretir ve bu sayede siteye trafik yaratilirdi.
Bunun tekrar canlanmasi icin guzel bir firsat var.
Alternatif senaryolarla oynamak isteyenler icin farkli yamalar, farkli lig statuleri ve farkli yabanci kurallari yaratilabilir.
Ancak bizim yaptigimiz TFF'nin acikladigi gibi olmak durumunda.

Peki hocam cevaplar iƧin teşekkĆ¼rler kolay gelsin

Eğer gerƧekte ERTELENMİŞ ve resmi olarak ne zaman uygulanacağı belli olmayan kuralları oyuna koyup buna gerƧekƧilik diyorsanız sadece kendinizi kandırıyor olursunuz. Oyunu alıpta TĆ¼rkiye liginin durumuna tepki gƶstermeyen 1 kişi yok başka forumlara da baktım herkes bu olaydan yakınıyor. Umarım bunun bir oyun olduğunun farkına varırsınız. Resmi makamlar diyip durmanın ne gereği var? Bu oyun TFF tarafından Ƨıkarılan bir simĆ¼lasyon felan mı? Yabancı kuralı aƧıkƧası umurumda değil ancak altyapıdan oyuncu oynatma kuralı TĆ¼rkiye ligini mahvetmiş. TĆ¼rkiye ligine emek verenlere yazık.

4 hours ago, Nekipo said:

Eğer gerƧekte ERTELENMİŞ ve resmi olarak ne zaman uygulanacağı belli olmayan kuralları oyuna koyup buna gerƧekƧilik diyorsanız sadece kendinizi kandırıyor olursunuz. Oyunu alıpta TĆ¼rkiye liginin durumuna tepki gƶstermeyen 1 kişi yok başka forumlara da baktım herkes bu olaydan yakınıyor. Umarım bunun bir oyun olduğunun farkına varırsınız. Resmi makamlar diyip durmanın ne gereği var? Bu oyun TFF tarafından Ƨıkarılan bir simĆ¼lasyon felan mı? Yabancı kuralı aƧıkƧası umurumda değil ancak altyapıdan oyuncu oynatma kuralı TĆ¼rkiye ligini mahvetmiş. TĆ¼rkiye ligine emek verenlere yazık.

Nihat Ɩzdemir gelecek sezon kullanılacağını beyan etti.Ā  Bu konuda muallak bir durum yok.

Yazıda koyulaştırdığım yorumun ve oyunda kuralların yansımış olmasının bu kurallarlaĀ bizi nelerin beklediğini gƶstermesi iƧin değerli buluyorum.
Bu kurallar konusunda bir itirazınız varsa, oyuna yansıtanlara değil, kuralların bu şekilde olmasını isteyenlere sesinizi duyurmanız gerekli olduğunu dĆ¼ÅŸĆ¼nĆ¼yorum.

Yabancı kısıtlamasıyla ilgili bir problem yok, yıllarca tecrĆ¼be ettiğimiz bir olay.

Ā 

Ancak ilk 11'de altyapıda 3 yıl geƧirmiş 21 yaş altı 2 oyuncu oynatmak gibi bir absĆ¼rtlĆ¼k oyunu tamamen mahvediyor. Uygulanmayacağı aƧık bir kuralı bu şekilde dayatmak saƧma olmuş.

Ā 

Yerli oyuncu bulur gerekirse 3 yabancıyla da olursun ama diğer seƧeneği uygulayacak malzeme yok oyunda. Defalarca 4-5 yıl ileri gittim. Forvette kaleci oynatıyor, defansa forvet oynuyor. Aanadolu takımlarının tamamı sahaya bƶyle Ƨıkıyor.

Ā 

Dakika 1'de o gereksiz 2 adamı da Ƨıkarabiliyorsun mesela. Bir absĆ¼rtlĆ¼k daha.

Ā 

Perpetua hocam net olarak sizden duymak istediğim bu saƧmalığın aynı şekilde devam edip etmeyeceği. Anlıyorum ki sizinde salt olarak elinizde değil.

Ā 

SĆ¼rem dolmadan iade etmekten başka şansım yok. Ć‡Ć¼nkĆ¼ TĆ¼rkiye Ligi 3. sezonla birlikte tamamen sona eriyor maalesef.

9 saat ƶnce, perpetua said:

Nihat Ɩzdemir gelecek sezon kullanılacağını beyan etti.Ā  Bu konuda muallak bir durum yok.

Yazıda koyulaştırdığım yorumun ve oyunda kuralların yansımış olmasının bu kurallarlaĀ bizi nelerin beklediğini gƶstermesi iƧin değerli buluyorum.
Bu kurallar konusunda bir itirazınız varsa, oyuna yansıtanlara değil, kuralların bu şekilde olmasını isteyenlere sesinizi duyurmanız gerekli olduğunu dĆ¼ÅŸĆ¼nĆ¼yorum.

Nihat Ɩzdemir kĆ¼me dĆ¼smeme konusunda da geri adim atmayacagiz yabanci kuralinda da acikladigimiz sekilde devam edecegiz de demisti? :)Ā Evet sesimizi onlara duyurmaliyizĀ oyunla ilgili kural degisikligini yaparlar haklisiniz. Bundan sonra oyunla ilgili oyuncu profillerinde gƶrdĆ¼gĆ¼mĆ¼z eksiklikleri de onlara iletelim o halde nasil olsa sizden tatmin edici bir cevap alamiyoruz.

10 hours ago, perpetua said:

.

Nihat ƶzdemirin varlığı muallak. :) Yabancı sayısından ziyade under 22 bozuyor oyunu zaten.

Edited by ayki57

On 19/11/2020 at 20:36, perpetua said:

Sacmalik olmasina sacmalik ama sonucta bu ise karar verenler boyle bir karar vermis, bize kalan da yansitmak olmus.
Kizginliginizi bunu oyuna yansitanlara degil, bu kurallari uygulayacagini beyan edenlere yonelterek degisim saglayabilirsiniz.

Eleştiren kişilerin gƶrĆ¼ÅŸlerine saygı duyuyorum.Ben de kuralın ilerleyen yıllarda değişeceğini dĆ¼ÅŸĆ¼nĆ¼yorum ƶzellikle 22 yaş altı 3 yıl kulĆ¼pte bulunmuş 2 oyuncunun 11'de bulunması Ƨok fazla.Evet ilk dakikalarda oyuncuları Ƨıkartarak yapay zekanın fazlasıyla ƶnĆ¼ne geƧilebiliyor veya sen bu kurala uygun bir plan yapıp uysan bile yapay zekada inanılmaz kalitesiz 2 oyuncu ile oyuna başlıyor genellikle.Ancak her zaman gerƧeğe yakınlığıyla ƶvĆ¼ndĆ¼ÄŸĆ¼mĆ¼z FM oyununu TFF sitesinde paylaşılan yabancı kuralını birebir yansıttığı iƧin bu kadar eleştirmeyi doğru bulmuyorum.Oyun şuandan itibaren geleceğin simĆ¼lasyonu ve TFF gelecekte bƶyle olacağını sƶylediği iƧin bu şekilde oynuyoruz maalesef.

Edited by wladcas

Lig kuralları iƧin oyunu eleştirmek kusura bakmayın ama dostlar bana gƶre komik. Ä°lerleyen yıllarda bu kuralı TFF geri Ƨeker mi, kaldırır mı bilemeyiz. Belki kaldırır belki kaldırmaz devam eder. Ama bunu oyuna işleyen kişi "ulan zaten kaldıracaklar ne gerek var işlemeye" demesi mĆ¼mkĆ¼n mĆ¼ sizce :)Ā  Ƈok fazla rahatsız oluyorsanız lig kuralları ile ilgili kesinlikle birileri yama Ƨıkarır oynarsınız. Bunun iƧin gidip oyunu suƧlamak mantıklı gelmiyor bana.

Yabancı kuralı okey ama full sĆ¼rĆ¼mde 22 yaş altı kuralı değişti mi yapay zeka kurala uymak iƧin inanılmaz saƧmalıyorĀ 

Bir de 4 bĆ¼yĆ¼klerin borƧ yapılandırması sonrası absĆ¼rt karı dĆ¼zeltildi mi?

Edit: TĆ¼rkiyeā€™de ne yazık ki yabancı kuralı neredeyse her sene değişiyor ve yapılan bu değişikler her sene oyuna yansıyor o yĆ¼zden bence bu sorunu artık aşmak gerek. Şu anda major problem bana gƶre 22 yaş kuralıĀ 

Edited by krymert

9 hours ago, Fener1907 said:

Yabancı kısıtlamasıyla ilgili bir problem yok, yıllarca tecrĆ¼be ettiğimiz bir olay.

Ā 

Ancak ilk 11'de altyapıda 3 yıl geƧirmiş 21 yaş altı 2 oyuncu oynatmak gibi bir absĆ¼rtlĆ¼k oyunu tamamen mahvediyor. Uygulanmayacağı aƧık bir kuralı bu şekilde dayatmak saƧma olmuş.

Ā 

Yerli oyuncu bulur gerekirse 3 yabancıyla da olursun ama diğer seƧeneği uygulayacak malzeme yok oyunda. Defalarca 4-5 yıl ileri gittim. Forvette kaleci oynatıyor, defansa forvet oynuyor. Aanadolu takımlarının tamamı sahaya bƶyle Ƨıkıyor.

Ā 

Dakika 1'de o gereksiz 2 adamı da Ƨıkarabiliyorsun mesela. Bir absĆ¼rtlĆ¼k daha.

Ā 

Perpetua hocam net olarak sizden duymak istediğim bu saƧmalığın aynı şekilde devam edip etmeyeceği. Anlıyorum ki sizinde salt olarak elinizde değil.

Ā 

SĆ¼rem dolmadan iade etmekten başka şansım yok. Ć‡Ć¼nkĆ¼ TĆ¼rkiye Ligi 3. sezonla birlikte tamamen sona eriyor maalesef.

TFF aksi yonde aciklama yapana kadar boyle devam eder.Ā  Ā Bizden beklenen kurallara olabildigince az yorum katarak bugun itibariyle bilinenleri yansitmak.Ā 

Farkli lig kurallari uzerinde calismayi planlayan bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.Ā  Ā Oyun editorunun de cikmasiyla beraber ise koyulmuslardir ve kisa bir sure icinde sizlere alternatifler sunarlar.Ā 

Ā 

7 hours ago, Jag Ƥr chefen said:

acaba 4 bĆ¼yĆ¼klerdeki sıkıntı dĆ¼zeldi mi Ć§Ć¼nkĆ¼ ilk bakışta pek bir şey anlamadım kariyer aƧmak iƧin emin olmak istiyorum

Ā 

14 minutes ago, krymert said:

Yabancı kuralı okey ama full sĆ¼rĆ¼mde 22 yaş altı kuralı değişti mi yapay zeka kurala uymak iƧin inanılmaz saƧmalıyorĀ 

Bir de 4 bĆ¼yĆ¼klerin borƧ yapılandırması sonrası absĆ¼rt karı dĆ¼zeltildi mi?

Ā 

Henuz en son cikan surumu deneyemedim ama benim son gordugum beta surumunde duzelmisti.Ā  Ā Son surumde de duzelmis oldugunu varsayabiliriz.Ā 

7 hours ago, GicaHagi said:

Nihat Ɩzdemir kĆ¼me dĆ¼smeme konusunda da geri adim atmayacagiz yabanci kuralinda da acikladigimiz sekilde devam edecegiz de demisti? :)Ā Evet sesimizi onlara duyurmaliyizĀ oyunla ilgili kural degisikligini yaparlar haklisiniz. Bundan sonra oyunla ilgili oyuncu profillerinde gƶrdĆ¼gĆ¼mĆ¼z eksiklikleri de onlara iletelim o halde nasil olsa sizden tatmin edici bir cevap alamiyoruz.

Oyuncu profillerindeki ne gibi eksiklikler?Ā 

2 hours ago, perpetua said:

TFF aksi yonde aciklama yapana kadar boyle devam eder.Ā  Ā Bizden beklenen kurallara olabildigince az yorum katarak bugun itibariyle bilinenleri yansitmak.Ā 

Farkli lig kurallari uzerinde calismayi planlayan bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.Ā  Ā Oyun editorunun de cikmasiyla beraber ise koyulmuslardir ve kisa bir sure icinde sizlere alternatifler sunarlar.Ā 

Ā 

Peki hocam son olarak; oyun iƧi editƶr satın alsam, sadece altyapı kuralını değiştirebiliyor muyum? Yoksa profesyonel bir mĆ¼dahale ve patch şart mı?

16 minutes ago, Fener1907 said:

Peki hocam son olarak; oyun iƧi editƶr satın alsam, sadece altyapı kuralını değiştirebiliyor muyum? Yoksa profesyonel bir mĆ¼dahale ve patch şart mı?

Ben satın aldım ancak ƶyle bir şey gƶremedim umarım bir ƧƶzĆ¼mĆ¼ olur. Ć‡Ć¼nkĆ¼ gerƧekƧiliği ile sevdiğimiz oyun bu kural yĆ¼zĆ¼nden gerƧekten Ƨok uzak.(En azından TR ligi iƧin) Koskoca FenerbahƧe forvete kaleci felan koyuyor Ƨok gerƧekƧi. Kodlama ile ilgisi de yok bu kural yĆ¼zĆ¼nden yapay zekanın başka Ƨaresi kalmıyor. GerƧekte covid var neden oyunda yok mesela? Şu an Futbola direk etki eden bir şey neden konmamış? Ć‡Ć¼nkĆ¼ ilk 2 yıl pandemi konsa oyuna oynanmaz hale gelir. Tam maƧa Ƨıkıcan hop takımda 3 kişi covid. EE burda da oyun oynanmaz hale geliyor ama neden ısrarla oyunda tutuluyor? İşin garibi ertelenmiş ve yeniden değerlendirmeye alınmış bir kural yani bƶyle Ƨıkmayacağı kesin bize Nihat Ɩzdemir diyip duruyorlar o bir kişi resmi makam değil. TFF sitesinde yazan ƶnemlidir orda da seneye uygulanacağı değil belirsiz olarak ertelendiği yazıyordu

1 hour ago, Fener1907 said:

Oyun ici editor degil, steam'den bedava indirebileceginiz editor ile degistirilebiliyor.

47 minutes ago, perpetua said:

Oyun ici editor degil, steam'den bedava indirebileceginiz editor ile degistirilebiliyor.

Aynen biraz araştırdım hallettim sonunda tabi sıfırdan başlamam gerek malesef. Bakalım ileri ki sezonlarda bir sorunla karşılaşıcakmıyım. Ä°steyen olursa buraya atsam olur mu dosyayı?(Ancak yabancı sınırını 16 yaptım wonderkid kovalamayı sevdiğim iƧin)

22 minutes ago, Nekipo said:

Aynen biraz araştırdım hallettim sonunda tabi sıfırdan başlamam gerek malesef. Bakalım ileri ki sezonlarda bir sorunla karşılaşıcakmıyım. Ä°steyen olursa buraya atsam olur mu dosyayı?(Ancak yabancı sınırını 16 yaptım wonderkid kovalamayı sevdiğim iƧin)

Hocam bana da yardımcı olur musunuz?Ā 

Merhabalar bu saƧma kural olmadan oynamak isteyenler iƧin twitter'da Fm TĆ¼rkiye hesabını takip etsin.GĆ¼nĀ iƧerisinde yama Ƨıkabilir.Şurdan bakabilirsiniz.Sağ olsunlar her sene Ƨok gĆ¼zel yamalar Ƨıkarıyorlar.

Ā 

Edited by LongPrivate

5 hours ago, Nekipo said:

Ā 

Hocam nasıl değiştirdin acabaĀ yardımcı olur musun,Ā  oyunu oynayan herkes iƧin faydalı olur.

Sadece altyapıdan 2 oyuncu oynatma zorunluluğuĀ  kaldırılsaĀ  yeterli.

6 hours ago, perpetua said:

EditƶrĆ¼ aƧtım,Ā  aradım ama bulamadım nasıl yapılacağını,Ā  yardımcı olur musunuzĀ  ?

Galatasaray, FenerbahƧe and Beşiktaş (especially FenerbahƧe) start the game with unrealistic finance. Both of three clubs have 30-40M cash balance. Despite this, Başakşehir, which should be the most comfortable financially, has a very weak economy. Trabzonspor is the club with the most realistic finance among the top 5 clubs, but Trabzonspor's "transfer balance" is a bit too much.

Pregame editor ile gĆ¼ncellemeleri yaptım. Gayet de kolay oldu anca bu sefer de yaptığım değişiklikleri create a club bƶlĆ¼mĆ¼nde kullanamayacağımı anladım. Ne kƶtĆ¼ :(Ā En bĆ¼yĆ¼k zevkim create a club dan yen bir klĆ¼p yaratmak ama eğer yeni bir klĆ¼p yaratırsam şu muhteşem U21 ve yabancı kuralı ile oynamak zorundayım. Bence en kısa zamanda bir ƧƶzĆ¼m bulunması gerekiyor :(

2 hours ago, rcnrtn said:

Galatasaray, FenerbahƧe and Beşiktaş (especially FenerbahƧe) start the game with unrealistic finance. Both of three clubs have 30-40M cash balance. Despite this, Başakşehir, which should be the most comfortable financially, has a very weak economy. Trabzonspor is the club with the most realistic finance among the top 5 clubs, but Trabzonspor's "transfer balance" is a bit too much.

Note that in the first season, clubs do not receive commercial income (sponsorship, advertising etc. revenues).Ā  So the cash balance at the start of the season essentially represents the club's commercial income, plus any players sold minus any players purchased.

2108725236_ScreenShot2020-11-24at2_42_02PM.thumb.png.117cd62d579459a8de1bf2a34e62367a.png

Ā 

Yabanci guncellemesini pre-game edit ten yaptim ama super lig takim sayilarina dokunmadigim halde super lig takim sayisi hakkinda hata veriyor, pre-game editor de bi problem mi var, yoksa ben mi biseyi yanlis yapiyorum?

Ā 

9 minutes ago, Bugra said:

2108725236_ScreenShot2020-11-24at2_42_02PM.thumb.png.117cd62d579459a8de1bf2a34e62367a.png

Ā 

Yabanci guncellemesini pre-game edit ten yaptim ama super lig takim sayilarina dokunmadigim halde super lig takim sayisi hakkinda hata veriyor, pre-game editor de bi problem mi var, yoksa ben mi biseyi yanlis yapiyorum?

Ā 

Malesef bu sene yarattıkları 21 takımlı sĆ¼per lig ve diğer ligler yĆ¼zĆ¼nden hata alıyorsunuz. min takım rakamlarını değiştirmeden max takım rakamlarını 21 yapın br de 3. lig iƧin min takım sayısını 16 yapın dĆ¼eliyor

1 hour ago, emriaslan said:

Malesef bu sene yarattıkları 21 takımlı sĆ¼per lig ve diğer ligler yĆ¼zĆ¼nden hata alıyorsunuz. min takım rakamlarını değiştirmeden max takım rakamlarını 21 yapın br de 3. lig iƧin min takım sayısını 16 yapın dĆ¼eliyor

Tesekkur ederim, oldu.

On 20.11.2020 at 02:30, Thiago Thomas said:

Ƈok eskiden oynayan biri olarak ve her zaman TĆ¼rkiye Liginde başlayan biri olarak bu yıl yabancı kuralının aƧıklanmasıyla birlikte bu kuralın fm ye yansıyacağını dĆ¼ÅŸĆ¼nmem bile heyecanlandırdı.Ć‡Ć¼nkĆ¼ eski serilerdede oynadigim yabancı kuralı oyuna zevk veren bişey.Senin gibi oyunu kolay seven arkadaşlar buna karşı Ƨıkacaktır.Hem oyunun zorluğunu hemde zevkini arttırır bu kural sƶylenildiği gibi bƶyle beğenmiyorsan editƶr le oynarsın oyununu

Ā Ā 

On 21.11.2020 at 15:57, perpetua said:

Ā 

Ā 

On 23.11.2020 at 17:26, perpetua said:

Ā 

GerƧekten dalga geƧiliyor... 249Ā TL gibi ciddi bir etiket fiyatıyla Ć¼lkemizde satılan oyuna,Ā halihazırda uygulanmayan ve yapay zekanın adapte olamadığı birĀ kuralı ekleyip, yukarıdaki cevaplar veriliyor. Şaka değil, gerƧek...

249 TL verelim;Ā uygulanmayan kural ile birlikte, kendimize challenge yapalım, sol kanatta kaleci oynatan rakip gƶrĆ¼p oyunun zorlaştığını dĆ¼ÅŸĆ¼nelim. Hadi beyler yıllarca Ƨƶp rakiplere karşı oynadınız, sol kanatta iyi fizikli bir kaleciyi marke edin de gƶrelim(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, oyunun yapay zekasının gelişmesi gerektiğini ortaya Ƨıkartalım. GƶrĆ¼yor musun sayın Miles, biz bu sezon 249 TL Ƨƶpe attık ama seneye yapay zekanız gelişir umarım, bizde de belki o zaman kural uygulanır(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte,Ā federasyona bu kuralların ne kadar saƧma olduğunu gƶsterelim. GƶrĆ¼yor musunuz sayın federasyon yetkilileri, memnun olmazsanız oyun editƶrĆ¼nden kuralları değiştirebilirsiniz(!)

Komik, gerƧekten Ƨok komik... Neyse, mali yanlışlıklar dĆ¼zeltildiĀ mi?Ā @perpetua

Edited by .Supersonic

@.SupersonicĀ 249 TL vermenin nedeni kurdan dolayı olduğunu bi Ć¶ÄŸrenemediniz be hocam. Adamlar keyiflerine zam yapmıyorlar. Euro bazında dĆ¼nyada en ucuz oynayan Ć¼lke biziz ama insanımız hala anlamamakta sıkıntı yaşıyor. 30 ā‚¬'ya satılan oyun 300 kĆ¼sĆ¼r TL ediyor normalde. Şuan Euro TĆ¼rkiye'de 10 lira değil 5 TL olsa oyunu sana adam 100-150 TL bandında satacak zaten.

On 19/11/2020 at 21:20, perpetua said:

Bu konuda editor en iyi dost.Ā  Sizin gibi yabanci kuralindan hoslanmayacak cok kisi cikacak ve farkli lig duzenlemeleri yaparak ligi ve oyunu cesitlendirecektir.

Ä°yi gĆ¼nler,

in game editƶre sahibim ama "match rules"un nasıl değiştirileceğini Ƨƶzemedim. "Edit Competition Details"in altında sadece saha boyutunun değiştirilmesi gibi opsiyonlar Ƨıkıyor.Ā  Yardım sayfalarında da herhangi bir bilgiye rastlamadım.

Yardımcı olunursa sevinirim.

10 minutes ago, AndreQuaid said:

Ä°yi gĆ¼nler,

in game editƶre sahibim ama "match rules"un nasıl değiştirileceğini Ƨƶzemedim. "Edit Competition Details"in altında sadece saha boyutunun değiştirilmesi gibi opsiyonlar Ƨıkıyor.Ā  Yardım sayfalarında da herhangi bir bilgiye rastlamadım.

Yardımcı olunursa sevinirim.

Ilk yama cikti bile.Ā  Buradaki dosyayi indirip, yeni oyun kurup, farkli kurallarla oynayabilirsiniz.

29 dakika ƶnce, Hardworkingo said:

@.SupersonicĀ 249 TL vermenin nedeni kurdan dolayı olduğunu bi Ć¶ÄŸrenemediniz be hocam. Adamlar keyiflerine zam yapmıyorlar. Euro bazında dĆ¼nyada en ucuz oynayan Ć¼lke biziz ama insanımız hala anlamamakta sıkıntı yaşıyor. 30 ā‚¬'ya satılan oyun 300 kĆ¼sĆ¼r TL ediyor normalde. Şuan Euro TĆ¼rkiye'de 10 lira değil 5 TL olsa oyunu sana adam 100-150 TL bandında satacak zaten.

@Hardworkingo
Pardon da, yazdıklarımdan gerƧekten zamla ilgili bir anlam mıĀ Ć§Ä±kardın?Ā 

Mesleğim icabı yapılan zammın neden olduğunu gayet iyi biliyorum, merak etme ve istersen tekrardan oku. Demek istediğim gĆ¼nĆ¼mĆ¼z şartlarında kurla beraber alım gĆ¼cĆ¼ de yĆ¼kselmiyor. Euro 1 Ocak'tan bu yana yaklaşıkĀ %50 artış gƶsterdi, alım gĆ¼cĆ¼ aynı artışı gƶstermedi.Ā Yazdığım yazının iƧeriği de TĆ¼rkiye şartlarına gƶre hatırıĀ sayılır bir etiket fiyatıyla satılan oyunun barındırdığı hatalarıĀ veĀ bu hatalara aldığımız cevapları eleştiriyor.

Edited by .Supersonic

2 hours ago, .Supersonic said:

GerƧekten dalga geƧiliyor... 249Ā TL gibi ciddi bir etiket fiyatıyla Ć¼lkemizde satılan oyuna,Ā halihazırda uygulanmayan ve yapay zekanın adapte olamadığı birĀ kuralı ekleyip, yukarıdaki cevaplar veriliyor. Şaka değil, gerƧek...

249 TL verelim;Ā uygulanmayan kural ile birlikte, kendimize challenge yapalım, sol kanatta kaleci oynatan rakip gƶrĆ¼p oyunun zorlaştığını dĆ¼ÅŸĆ¼nelim. Hadi beyler yıllarca Ƨƶp rakiplere karşı oynadınız, sol kanatta iyi fizikli bir kaleciyi marke edin de gƶrelim(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, oyunun yapay zekasının gelişmesi gerektiğini ortaya Ƨıkartalım. GƶrĆ¼yor musun sayın Miles, biz bu sezon 249 TL Ƨƶpe attık ama seneye yapay zekanız gelişir umarım, bizde de belki o zaman kural uygulanır(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte,Ā federasyona bu kuralların ne kadar saƧma olduğunu gƶsterelim. GƶrĆ¼yor musunuz sayın federasyon yetkilileri, memnun olmazsanız oyun editƶrĆ¼nden kuralları değiştirebilirsiniz(!)

Komik, gerƧekten Ƨok komik... Neyse, mali yanlışlıklar dĆ¼zeltildiĀ mi?Ā @perpetua

Veritabani acisindan mali bir yanlislik yok.
Oyunun bir borc turunu yanlis uygulamasi var.Ā 
Bununla ilgili hata raporu verildi ancak henuz tam duzelmemis.
1/1/2028 tarihinde 4 buyuklerin hepsine boclarinin bir kismi kadar nakit girisi oluyor.Ā 
Kisacasi Futbol A.S.'lerinĀ sahibi olan dernekler, Futbol A.S.'lere olan borclarini oduyor.
Bu borcun odenmesini ben sahsen beklemiyorum ve beklemedigim icin bunu hata olarak goruyorum ama tabii bir mucize olabilir ve dernekler futbol sirketlerine olan borclarini bir turlu (mesela gayrimenkul satarak, taraftarlardan toplayarak) odeyebilir.
Ā 

21 hours ago, perpetua said:

Note that in the first season, clubs do not receive commercial income (sponsorship, advertising etc. revenues).Ā  So the cash balance at the start of the season essentially represents the club's commercial income, plus any players sold minus any players purchased.

Sanırım İngilizceye gerek yok. :)

O zaman Trabzonspor ve Başakşehir'in daha bĆ¼yĆ¼k bĆ¼tƧelerle oyuna başlaması lazım. TĆ¼rk futbolunun iƧinde bulunduğu durum itibariyle FenerbahƧe'ninĀ  13M Euro transfer bĆ¼tƧesiyle oyuna başlaması pek doğru değil. Beşiktaş'ı incelemedim ama sanırım Beşiktaş'ın kasa 30 milyon ama transfer bĆ¼tƧesi yok, bu kabul edilebilir.

20 hours ago, rcnrtn said:

Sanırım İngilizceye gerek yok. :)

O zaman Trabzonspor ve Başakşehir'in daha bĆ¼yĆ¼k bĆ¼tƧelerle oyuna başlaması lazım. TĆ¼rk futbolunun iƧinde bulunduğu durum itibariyle FenerbahƧe'ninĀ  13M Euro transfer bĆ¼tƧesiyle oyuna başlaması pek doğru değil. Beşiktaş'ı incelemedim ama sanırım Beşiktaş'ın kasa 30 milyon ama transfer bĆ¼tƧesi yok, bu kabul edilebilir.

Transfer butceleri tamamen kuluplerin yaz transfer doneminde satis-alis farklari.Ā  Sifir olan kulupler, alislariĀ satislarindan daha yuksek olan ve satis-alis farki sifir olan kulupler.Ā Ā 

3 hours ago, perpetua said:

Transfer butceleri tamamen kuluplerin yaz transfer doneminde satis-alis farklari.Ā  Sifir olan kulupler alislari, satislarindan daha yuksek olan ve satis-alis farki sifir olan kulupler.Ā Ā 

Bunu bilmiyordum. TeşekkĆ¼r ederim.

Edited by rcnrtn

On 24/11/2020 at 00:10, Fener1907 said:

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

Ā 

Ekran goruntulerini paylasabilirseniz kaleci forvet oynuyor vs durumlarinin hemen iletelim forumlardan. en azindan kural boyle kalacak olsada oynanabilirligini iyilestirmeliyiz. Yabay zekanin bu kurala uymasi gerekir.

Umarim kural ilk 11 yerine ilk 21 olarak degistirilir U21 icin.

Yanlış gƶrmĆ¼ÅŸĆ¼m home-grown kuralını. 22-23 sezonunda bĆ¼tĆ¼n home-grownların 24 yaş altı olması gerekiyormuş. Ä°nsanlar futbol izlemesin diye ƶzel Ƨaba sarfediyor federasyonĀ :D

Edited by Conchis
Yanlış rapor

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...