Jump to content

***OFFICIAL*** Euro 2020 Scores Prediction League


Recommended Posts

40 minutes ago, JJ72 said:

Double points games.  Check the op out

Cheers I use the dark theme and was hard to see that text so didn't bother reading it.

 

Untitled.png

Link to post
Share on other sites

  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-0 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2-1 Finland (17:00, Copenhagen) *
Group B: Belgium 4-1 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 3-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 2-0 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 2-1 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 3-0 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-1 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 1-0 Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

@Pompeyboyz, @trueblue.85, @JJ72, @Muttley84, @av3ry, @CFuller, @Carambau, @GunmaN1905, @Darius1998, @DJ, @Rebs, @decapitated, @Reddiablo, @Wolf_pd, @YouReds, @craigcwwe, @Lucas, @VP., @bestbrother, @SouthCoastRed, @The Amazing Dale Watkins, @oche balboa, @Razzler, @Orzelek, @HOORAY HENRIK, @Scott1892, @Whoopy D, @Hazzaj, @AM99, @Timma, @BoroPhil, @DanielM_90, @Constantine, @Rob1981, @The_jagster, @phnompenhandy, @oriole01, @The Golden boy

Right lads. Second group stage matches listed below. Remember, you can nominate one match as a nap - if you get the score right, you win double points. Please indicate your nap choice with a * or otherwise make it obvious.

All predictions must be in before kick off. 

I will try to get the table up after the games tomorrow.

Good luck everyone.

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England vs Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 2-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 0-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 5-0 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

NAP: Group E: Sweden 1-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 3-0 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 3-2 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 1-3 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 3-1 Poland (20:00, Seville)

Edited by Carambau
Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 2-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 0-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 3-1 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 3-0 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 1-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 3-1 Scotland (20:00, London) * 

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-3 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 3-0 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg) 1-1
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku) 2-1
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome) 3-1

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest) 2-0
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen) 0-2**
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam) 2-1

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg) 1-0
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow) 2-0
Group D: England vs Scotland (20:00, London) 3-0

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest) 0-4
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich) 2-2
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville) 3-1

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-1 Belgium (17:00, Copenhagen) ***ElNapo
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 1-0 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-1 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-4 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-3 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-1 Poland (20:00, Seville)

Edited by YouReds
NAP
Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 0-2 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-1 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 3-0 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

***Group F: Hungary 0-4 France (14:00, Budapest)***
Group F: Portugal 1-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-0 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

 

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 3-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen)***
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 0-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-0 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 1-0 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg) 0-0
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku) 2-1
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome) 3-0

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest) 1-0
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen) 0-1
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam) 2-1

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg) 1-1
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow) 2-0
Group D: England vs Scotland (20:00, London) 1-1

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest) 0-4***
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich) 2-1
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville) 2-0

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)****

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 3-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 0-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-0 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 0-2 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-2 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-3 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 1-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 1-0 Czech Republic (17:00, Glasgow)*
Group D: England 0-1 Scotland (20:00, London) :D One can wish 

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-4 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-0 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-2 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 2-2 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-0 Czech Republic (17:00, Glasgow)***NAP***
Group D: England 4-1 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 1-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-1 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-3 Belgium (17:00, Copenhagen) 
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam) NAP

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-0 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-6 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 1-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-1 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)*** NAP
Group B: Denmark 1-1 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

NAP: Group E: Sweden 2-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 1-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-2 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 3-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-0 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-1 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-3 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 0-0 Czech Republic (17:00, Glasgow) ****
Group D: England 2-1 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 3-2 Poland (20:00, Seville) 

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome) 

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen) *****
Group C: Netherlands 2-0 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 1-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 3-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 1-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

 

I've done terrible so far. Let's see if i can do slightly better this round:

 

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg)  1-2
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku)                   2-0
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome)            2-0

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest)  2-0
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen)            0-3
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam)          2-0

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg)     0-1
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow)  0-2
Group D: England vs Scotland (20:00, London)              1-1

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest)     0-3***
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich)    2-1
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville)               2-0

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 3-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
***Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)***

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 1-2 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 3-0 Poland (20:00, Seville)

Edited by Rebs
Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg) 0-0
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku) 1-1
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome) 3-0

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest) 1-0
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen) 0-2
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam) 3-1

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg) 1-1
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow) 1-1
Group D: England vs Scotland (20:00, London) 3-0

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest) 0-3 *
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich) 2-1
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville) 2-0

 

 

Edited by craigcwwe
Added in NAP.
Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia
Group A: Turkey 1-0 Wales
Group A: Italy 0-0 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 0-1 North Macedonia
Group B: Denmark 1-4 Belgium
Group C: Netherlands 2-0 Austria

Friday 18 June

Group E: Sweden 0-0 Slovakia
Group D: Croatia 1-2 Czech Republic
Group D: England 2-0 Scotland (***)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 1-2 France
Group F: Portugal 1-1 Germany
Group E: Spain 4-0 Poland

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-2 Russia
Group A: Turkey 0-1 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia (***)
Group B: Denmark 0-1 Belgium
Group C: Netherlands 2-0 Austria

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic
Group D: England 1-0 Scotland 

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France
Group F: Portugal 1-2 Germany
Group E: Spain 2-0 Poland

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-0 Russia 
Group A: Turkey 2-0 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-0 North Macedonia 
Group B: Denmark 0-2 Belgium ********
Group C: Netherlands 2-1 Austria 

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-1 Slovakia 
Group D: Croatia 0-1 Czech Republic 
Group D: England 3-1 Scotland 

Saturday 19 June
Group F: Hungary 0-2 France
Group F: Portugal 1-1 Germany 

Group E: Spain 1-0 Poland 

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg) 1-3
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku) 2-0
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome) 2-0

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest) 3-0
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen) 1-3
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam) 2-0*

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg) 2-1
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow) 0-0
Group D: England vs Scotland (20:00, London) 3-0

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest) 1-3
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich) 1-2
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville) 3-0

Link to post
Share on other sites

@av3ry, @VP., @SouthCoastRed, @The Amazing Dale Watkins, @oche balboa, @Razzler, @Orzelek, @HOORAY HENRIK, @Scott1892, @Hazzaj, @AM99, @Timma, @BoroPhil, @Constantine, @Rob1981, @The_jagster, @oriole01, @The Golden boy

Second round matches start tomorrow lads - time to put the sun screen down and get your greasy, oily predictions in.

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 2-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 4-2 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 1-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 0-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-2 Czech Republic (17:00, Glasgow)
**Group D: England 3-1 Scotland (20:00, London)**

Saturday 19 June

Group F: Hungary 1-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 0-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 1-0 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-1 North Macedonia (14:00, Bucharest) *
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-0 Poland (20:00, Seville)

Edited by Hazzaj
Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg) 0-2
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku) 1-1
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome) 2-0

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest) 2-0*
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen) 0-2
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam) 2-1

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg) 2-1
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow) 1-1
Group D: England vs Scotland (20:00, London) 3-1

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest) 0-2
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich) 1-1
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville) 1-0

Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Rob1981 said:

Doing terribly so far even though there haven't really been any upsets.  Not sure how that's happened.

What??? Rob doing badly in a predictions thread, surely n...oh wait.

Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Rob1981 said:

Doing terribly so far even though there haven't really been any upsets.  Not sure how that's happened.

Shock. Horror. ;) Not been your year has it :D

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-0 Russia 
Group A: Turkey 2-1 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland ***

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-1 North Macedonia 
Group B: Denmark 0-2 Belgium 
Group C: Netherlands 2-1 Austria 

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-1 Slovakia 
Group D: Croatia 1-1 Czech Republic 
Group D: England 3-0 Scotland 

Saturday 19 June
Group F: Hungary 0-2 France
Group F: Portugal 1-2 Germany 
Group E: Spain 2-0 Poland 

Link to post
Share on other sites

Alright Sons I'll make a start...

Group B: Finland 0-1 Russia 
Group A: Turkey 1-1 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland

I will try to finish this after France Germany.

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 2 vs 1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1 vs 2 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2 vs 0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3 vs 0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0 vs 3 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 2 vs 2 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 0 vs 1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2 vs 1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 3 vs 0 Scotland (20:00, London) ****

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0 vs 2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 0 vs 2 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2 vs 0 Poland (20:00, Seville)

Edited by VP.
Added ****
Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 2-1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-1 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-2 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 1-3 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 2-1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 2-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 3-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 3-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 2-2 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 1-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 1-1 Russia 
Group A: Turkey 1-1 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-1 North Macedonia 
Group B: Denmark 1-2 Belgium 
Group C: Netherlands 1-1 Austria 

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia 
Group D: Croatia 0-1 Czech Republic 
Group D: England 2-0 Scotland ****

Saturday 19 June
Group F: Hungary 0-3 France
Group F: Portugal 1-0 Germany 
Group E: Spain 2-1 Poland 

 

Edited by Scott1892
Forgot the NAP.
Link to post
Share on other sites

4 hours ago, av3ry said:

Alright Sons I'll make a start...

Group B: Finland 0-1 Russia 
Group A: Turkey 1-1 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland

I will try to finish this after France Germany.

Ukraine 1-0 Macedonia
Denmark 1-2 Belgium
Netherlands 3-1 Austria

Sweden 1-0 Slovakia
Croatia 1-1 Czech republic
England 2-0 Scotland*

Hungary 0-2 France
Portugal 1-0 Germany
Spain 2-1 Poland

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-1 Russia 
Group A: Turkey 2-1 Wales
Group A: Italy 2-0 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia 
Group B: Denmark 0-2 Belgium 
Group C: Netherlands 2-1 Austria 

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia 
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic 
Group D: England 3-1 Scotland 

Saturday 19 June
Group F: Hungary 0-3 France**
Group F: Portugal 1-1 Germany 
Group E: Spain 2-0 Poland 

Link to post
Share on other sites

Group B: Finland 1 vs 1 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 1 vs 1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 1 vs 0 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2 vs 0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0 vs 2 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 3 vs 1 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1 vs 0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2 vs 0 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2 vs 0 Scotland (20:00, London)***

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0 vs 2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 1 vs 1 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2 vs 0 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia 
Group A: Turkey 2-1 Wales
Group A: Italy 1-0 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 3-0 North Macedonia 
Group B: Denmark 0-2 Belgium 
Group C: Netherlands 3-1 Austria 

Friday 18 June

Group E: Sweden 0-0 Slovakia 
Group D: Croatia 1-1 Czech Republic 
Group D: England 1-0 Scotland 

Saturday 19 June
Group F: Hungary 0-2 France***
Group F: Portugal 1-1 Germany 
Group E: Spain 2-1 Poland 

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-2 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 4-2 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 1-1 Switzerland (20:00, Rome)

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 1-1 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-2 Belgium (17:00, Copenhagen) *
Group C: Netherlands 1-2 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-1 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 2-1 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-3 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 4-0 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 1-0 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Group B: Finland 1-1 Russia 
Group A: Turkey 2-0 Wales
Group A: Italy 1-1 Switzerland

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 2-0 North Macedonia *****
Group B: Denmark 1-1 Belgium 
Group C: Netherlands 1-1 Austria 

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-1 Slovakia 
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic 
Group D: England 2-0 Scotland 

Saturday 19 June
Group F: Hungary 0-3 France
Group F: Portugal 1-1 Germany 
Group E: Spain 2-1 Poland 

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland 0-0 Russia (14:00, St Petersburg)
Group A: Turkey 2-1 Wales (17:00, Baku)
Group A: Italy 2-0 Switzerland (20:00, Rome)***

Thursday 17 June

Group C: Ukraine 1-0 North Macedonia (14:00, Bucharest)
Group B: Denmark 0-3 Belgium (17:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands 1-2 Austria (20:00, Amsterdam)

Friday 18 June

Group E: Sweden 1-0 Slovakia (14:00, St Petersburg)
Group D: Croatia 2-1 Czech Republic (17:00, Glasgow)
Group D: England 3-0 Scotland (20:00, London)

Saturday 19 June

Group F: Hungary 0-2 France (14:00, Budapest)
Group F: Portugal 1-0 Germany (17:00, Munich)
Group E: Spain 2-1 Poland (20:00, Seville)

Link to post
Share on other sites

Wednesday 16 June

Group B: Finland vs Russia (14:00, St Petersburg) 0-1
Group A: Turkey vs Wales (17:00, Baku) 1-0
Group A: Italy vs Switzerland (20:00, Rome) 2-0

Thursday 17 June

Group C: Ukraine vs North Macedonia (14:00, Bucharest) 2-0
Group B: Denmark vs Belgium (17:00, Copenhagen) 0-2
Group C: Netherlands vs Austria (20:00, Amsterdam) 2-0

Friday 18 June

Group E: Sweden vs Slovakia (14:00, St Petersburg) 0-1
Group D: Croatia vs Czech Republic (17:00, Glasgow) 2-1
Group D: England vs Scotland (20:00, London) 1-0

Saturday 19 June

Group F: Hungary vs France (14:00, Budapest) 0-2***
Group F: Portugal vs Germany (17:00, Munich) 0-1
Group E: Spain vs Poland (20:00, Seville) 2-0

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...