Jump to content

***OFFICIAL*** Euro 2020 Scores Prediction League


Recommended Posts

@oche balboa has started a predictions thread for qualifiers from the groups but nobody has started a scores prediction league for the Euros.

Rules

I will post the group fixtures per week and you can choose when you select your predictions - ie all at once, or day by day.

No prediction will be accepted after the official kick off time.

Scoring

Predict each scoreline and score 1 point if you get the win/lose/draw correct, and 3 points if you get the actual scoreline correct.

You can pick a nap for each week of fixtures where your chosen match will score double if you are correct. Please indicate your nap game clearly with a * or other distinguishing feature. There will be extra bonuses as we move through the tournament.

Good luck everyone.

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London)
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France vs Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, SouthCoastRed said:

Well done Other Old Git, I was going to wait till Friday to see if someone would take it on :applause:

I thought I should put it out there before you wake up from your snooze, potter about and forget what is was you had to do on Friday!

Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, JJ72 said:

What age is considered old though? I'm probably nearly there

Near enough to be considered "one of us"!

Link to post
Share on other sites

I'll open the scores

Friday 11 June

Group A: ***Turkey 0-2 Italy***

Saturday 12 June

Group A: Wales 2-1 Switzerland 
Group B: Denmark 1-1 Finland 
Group B: Belgium 3-0 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia 
Group C: Austria 2-0 North Macedonia 
Group C: Netherlands 3-0 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 0-1 Czech Republic
Group E: Poland 2-1 Slovakia 
Group E: Spain 2-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-3 Portugal 
Group F: France 2-1 Germany 

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-1 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-2 Switzerland 
Group B: Denmark 2-1 Finland 
Group B: Belgium 1-1 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 0-0 Croatia 
Group C: Austria 3-0 North Macedonia 
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-1 Czech Republic****
Group E: Poland 1-0 Slovakia 
Group E: Spain 1-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-2 Portugal 
Group F: France 1-1 Germany 

Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland (14:00, Baku) 
Group B: Denmark 2-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 3-0 Russia (20:00, St Petersburg) **

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London) 
Group C: Austria 2-0 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 2-0 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 0-1 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 1-1 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 3-1 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-3 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 2-2 Germany (20:00, Munich)

Edited by JJ72
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-1 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-2 Switzerland 
Group B: Denmark 2-0 Finland 
Group B: Belgium 3-1 Russia ***

Sunday 13 June

Group D: England 1-1 Croatia 
Group C: Austria 3-1 North Macedonia 
Group C: Netherlands 2-2 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-2 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia 
Group E: Spain 2-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-2 Portugal 
Group F: France 2-1 Germany 

Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-2 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-0 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2-1 Finland (17:00, Copenhagen)*
Group B: Belgium 2-0 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 3-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 2-2 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 3-0 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 2-1 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 1-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 3-0 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-3 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 2-1 Germany (20:00, Munich)

Changed a few of them following the international freindlies.

Edited by av3ry
Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-0 Switzerland
Group B: Denmark 2-1 Finland
Group B: Belgium 3-0 Russia (***)

Sunday 13 June

Group D: England 1-1 Croatia
Group C: Austria 2-1 North Macedonia
Group C: Netherlands 2-3 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia
Group E: Spain 0-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-3 Portugal
Group F: France 2-0 Germany

Edited by CFuller
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-0 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland
Group B: Denmark 4-1 Finland
Group B: Belgium 3-1 Russia (***)

Sunday 13 June

Group D: England 0-1 Croatia
Group C: Austria 0-1 North Macedonia
Group C: Netherlands 2-0 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-1 Czech Republic
Group E: Poland 2-1 Slovakia
Group E: Spain 3-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-3 Portugal
Group F: France 3-0 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-2 Italy (***)

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-0 Switzerland
Group B: Denmark 3-0 Finland
Group B: Belgium 2-0 Russia

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia
Group C: Austria 1-1 North Macedonia
Group C: Netherlands 1-2 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-1 Czech Republic
Group E: Poland 1-0 Slovakia
Group E: Spain 1-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-3 Portugal
Group F: France 3-1 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland
Group B: Denmark 2-0 Finland***
Group B: Belgium 3-1 Russia

Sunday 13 June

Group D: England 1-1 Croatia
Group C: Austria 2-0 North Macedonia
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 2-1 Czech Republic
Group E: Poland 2-1 Slovakia
Group E: Spain 2-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal
Group F: France 2-1 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 1-3

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 0-2
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-1
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 3-0

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 1-1
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 3-1
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 2-1

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 0-2
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 2-0
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 3-0

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-3 ***
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 2-1

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 3-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 2-0 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

*** Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London) ***
Group C: Austria 1-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 1-0 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 0-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 3-1 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 3-2 Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Friday 11 June

Group A: Turkey  2-2 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 2-1 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 0-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 0-2 Ukraine (20:00, Amsterdam) ***

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 4-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 3-2 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-5 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 3-1 Germany (20:00, Munich)

Edited by decapitated
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 1-0 NAP

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 1-2
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-0
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 2-1

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 1-0
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 3-1
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 1-1

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 1-2
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 2-0
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 1-1

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 1-3
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 2-0

Link to post
Share on other sites

Sure, why not ;)

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 1-2

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 3-1
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-1
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 2-2

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 0-1
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 1-1
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 0-1

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 0-2
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 1-1
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 2-1

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-2
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 2-0

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-0 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 1-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 2-1 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 1-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 0-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 0-1 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 3-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 2-0 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-4 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 3-2 Germany (20:00, Munich) ***NAP

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 0-2

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 1-3
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-1
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 2-0

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 1-0
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 2-0*
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 1-2

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 1-3
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 2-0
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 3-1

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-2
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 1-2

Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-0 Switzerland 
Group B: Denmark 2-0 Finland 
Group B: Belgium 3-0 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 2-0 Croatia 
Group C: Austria 1-1 North Macedonia 
Group C: Netherlands 2-0 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia 
Group E: Spain 3-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-2 Portugal *
Group F: France 3-1 Germany 

Edited by craigcwwe
Link to post
Share on other sites

  • SI Staff

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 2-2 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 3-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 2-1 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 1-0 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-2 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 2-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 4-0 Sweden (20:00, Seville)*

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-3 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 0-0 Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 2-1

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 0-3
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-0
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 3-1

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 1-1
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 2-1
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 2-2

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 1-0 *****
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 2-0
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 3-0

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-2
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 2-3

Edited by VP.
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 1-3

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 0-0
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 0-0 
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 1-0

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 0-0********
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 0-0
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 1-0

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 1-0
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 0-0
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 1-0

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-1
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 0-0

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-2 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-1 Switzerland 
Group B: Denmark 2-1 Finland 
Group B: Belgium 2-0 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 0-1 Croatia 
Group C: Austria 2-1 North Macedonia 
Group C: Netherlands 2-2 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia 
Group E: Spain 3-0 Sweden*****

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-1 Portugal 
Group F: France 2-0 Germany 

Link to post
Share on other sites

Oh giddy, we're nearly there.

Friday 11 June

1-1 Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

0-1 Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku)
2-1 Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen)
2-0 Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

1-1 Group D: England vs Croatia (14:00, London)
1-0 Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest)
2-1 Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

0-0 Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow)
2-0 Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg)
1-1 Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

0-2 Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) ***
1-1 Group F: France vs Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 1-0 Russia (20:00, St Petersburg)***

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 1-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 1-0 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 2-0 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 0-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 1-0 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-1 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 1-1 Germany (20:00, Munich)

Edited by oche balboa
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-2 Italy ***

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-1 Switzerland 
Group B: Denmark 2-0 Finland 
Group B: Belgium 2-0 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia 
Group C: Austria 2-2 North Macedonia 
Group C: Netherlands 2-0 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-2 Czech Republic
Group E: Poland 2-1 Slovakia 
Group E: Spain 2-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal
Group F: France 1-0 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 0-2

 

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 0-1

Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-0 *

Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 3-2

 

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 2-1

Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 0-1

Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 3-1

 

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 1-1

Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 2-1

Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 2-1

 

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-1

Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 1-2

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-3 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland 
Group B: Denmark 3-0 Finland**
Group B: Belgium 2-0 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 1-1 Croatia 
Group C: Austria 2-1 North Macedonia 
Group C: Netherlands 2-1 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic
Group E: Poland 2-1 Slovakia 
Group E: Spain 2-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-3 Portugal 
Group F: France 2-1 Germany 

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-0 Switzerland 
Group B: Denmark 1-0 Finland 
Group B: Belgium 3-1 Russia******

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia 
Group C: Austria 0-0 North Macedonia 
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 0-0 Czech Republic
Group E: Poland 2-1 Slovakia 
Group E: Spain 1-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal 
Group F: France 0-0 Germany 

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-1 Italy 

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-0 Switzerland 
Group B: Denmark 3-1 Finland
Group B: Belgium 2-0 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 1-0 Croatia ****
Group C: Austria 2-0 North Macedonia 
Group C: Netherlands 3-2 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic 
Group E: Poland 2-0 Slovakia 
Group E: Spain 2-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal 
Group F: France 2-1 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 3-0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 3-0 Russia (20:00, St Petersburg) *

Sunday 13 June

Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 2-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-1 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 1-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 1-1 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 2-1 Germany (20:00, Munich)

Edited by Hazzaj
placing nap
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 2-1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2-2 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 3-0 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

**Group D: England 2-1 Croatia (14:00, London)**
Group C: Austria 1-1 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 0-2 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 2-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 2-1 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-2 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 2-2 Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0 vs 1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 0 vs 1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2 v 0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 2 vs 0 Russia (20:00, St Petersburg)****

Sunday 13 June

Group D: England 2 vs 1 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 2 vs 0 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 2 vs 1 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1 vs 1 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 2 vs 1 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 2 vs 0 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0 vs 2 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 2 vs 1 Germany (20:00, Munich)

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0 vs 2 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 2 vs 1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2 v 0 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 2 vs 0 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 1 vs 0 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 2 vs 0 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 2 vs 0 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 1 vs 1 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 3 vs 1 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 2 vs 1 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0 vs 3 Portugal (17:00, Budapest)*
Group F: France 2 vs 2 Germany (20:00, Munich)

Edited by BoroPhil
Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-1 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-1 Switzerland
Group B: Denmark 3-0 Finland
Group B: Belgium 2-1 Russia

Sunday 13 June

Group D: England 2-2 Croatia
Group C: Austria 2-0 North Macedonia
Group C: Netherlands 3-1 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-1 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia***NAP***
Group E: Spain 1-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-2 Portugal
Group F: France 2-1 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-1 Italy ***

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland 
Group B: Denmark 2-1 Finland 
Group B: Belgium 2-1 Russia 

Sunday 13 June

Group D: England 3-1 Croatia 
Group C: Austria 3-1 North Macedonia 
Group C: Netherlands 1-2 Ukraine 

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-1 Czech Republic
Group E: Poland 1-0 Slovakia 
Group E: Spain 1-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-2 Portugal 
Group F: France 2-0 Germany 

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-2 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-2 Switzerland
Group B: Denmark 2-0 Finland *****
Group B: Belgium 3-1 Russia

Sunday 13 June

Group D: England 1-1 Croatia
Group C: Austria 2-0 North Macedonia
Group C: Netherlands 1-1 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 2-1 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia
Group E: Spain 2-1 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-0 Portugal
Group F: France 2-2 Germany

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey vs Italy (20:00, Rome) 1-2

Saturday 12 June

Group A: Wales vs Switzerland (14:00, Baku) 1-0
Group B: Denmark vs Finland (17:00, Copenhagen) 2-0
Group B: Belgium vs Russia (20:00, St Petersburg) 2-1

Sunday 13 June

Group D: England vs Croatia (14:00, London) 1-1
Group C: Austria vs North Macedonia (17:00, Bucharest) 2-1
Group C: Netherlands vs Ukraine (20:00, Amsterdam) 2-1

Monday 14 June

Group D: Scotland vs Czech Republic (14:00, Glasgow) 2-1
Group E: Poland vs Slovakia (17:00, St Petersburg) 1-1
Group E: Spain vs Sweden (20:00, Seville) 2-0

Tuesday 15 June

Group F: Hungary vs Portugal (17:00, Budapest) 0-2 ***
Group F: France vs Germany (20:00, Munich) 2-1

Link to post
Share on other sites

Okay, count me in!

Friday 11 June

Group A: Turkey 0-0 Italy

Saturday 12 June

Group A: Wales 0-2 Switzerland
Group B: Denmark 2-0 Finland ***
Group B: Belgium 3-1 Russia

Sunday 13 June

Group D: England 1-0 Croatia
Group C: Austria 1-0 North Macedonia
Group C: Netherlands 2-0 Ukraine

Monday 14 June

Group D: Scotland 1-0 Czech Republic
Group E: Poland 2-0 Slovakia
Group E: Spain 2-0 Sweden

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 0-3 Portugal
Group F: France 3-0 Germany

 

Link to post
Share on other sites

Friday 11 June

Group A: Turkey 1-1 Italy (20:00, Rome)

Saturday 12 June

Group A: Wales 1-1 Switzerland (14:00, Baku)
Group B: Denmark 2-1 Finland (17:00, Copenhagen)
Group B: Belgium 3-0 Russia (20:00, St Petersburg)

Sunday 13 June

Group D: England 1-2 Croatia (14:00, London)
Group C: Austria 2-0 North Macedonia (17:00, Bucharest)
Group C: Netherlands 3-1 Ukraine (20:00, Amsterdam)

Monday 14 June

Group D: Scotland 0-0 Czech Republic (14:00, Glasgow)
Group E: Poland 1-0 Slovakia (17:00, St Petersburg)
Group E: Spain 2-1 Sweden (20:00, Seville)

Tuesday 15 June

Group F: Hungary 1-4 Portugal (17:00, Budapest)
Group F: France 2-1* Germany (20:00, Munich)

Edited by oriole01
added nap
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...