Jump to content

[Turkey] (Official) League Specific Issues

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

On 19/11/2020 at 16:33, perpetua said:

The new foreign player rules decision has nothing to do with covid.  If anything, the decision to push the rules back one year was because of covid.  Otherwise we would be playing with those rules in the first season.
As I wrote above, you can always use the editor which may be released after the game to alter the league rules to your liking.

Anlatmak istediğim buydu usta. Anadoluda alt yapı yok. Bilgisayar oyuncu bulamayıp kaleciyi sag aciga koyuyor. Rakibin kadrosu bu. Her maçta benzer şeyler var. Türkiye ligini mahvediyorsunuz. 

Bu arada Free olan oyuncu oyle kulüp bulamiyor ki ağustos basi carvajal 30 dembele 25 sanchez 26 yasinda 3 milyon euroya senelik imza atıyor. Benim serbest biraktiklarim da futbolu birakiyor

20201121_154303.jpg

Edited by ayki57
9 minutes ago, ayki57 said:

Anlatmak istediğim buydu usta. Anadoluda alt yapı yok. Bilgisayar oyuncu bulamayıp kaleciyi sag aciga koyuyor. Rakibin kadrosu bu. Her maçta benzer şeyler var. Türkiye ligini mahvediyorsunuz. 

Bu benimle degil, oyunun kodu ile ilgili.  Demek ki bunun olmamasi icin yapay zeka'nin gelismesi gerekiyor.  Farkli bir tercih yaparak bu hatayi ortmenin oyuna ne faydasi var?

1 hour ago, perpetua said:

Bu benimle degil, oyunun kodu ile ilgili.  Demek ki bunun olmamasi icin yapay zeka'nin gelismesi gerekiyor.  Farkli bir tercih yaparak bu hatayi ortmenin oyuna ne faydasi var?

Hahaha peki hocam fm 2022 veya fm 2023 de bu kural var olursa konuşuruz. 14 yabancı kararı alındığından önceki son fm de 2.sezon 14 yabanci yoktu. Anlatmak istediğim de buydu. Oyunu full gerçekçi bir seviyeye taşıyalım derken yarattığınız oyun bu. Bu konuya TR datasini giren ekip olarak tek başınıza karar vermeyip eleştirilerimizi iletirsiniz çözüm buluruz diye size yazdım. Belli ki ne desek şahsi algılayıp tek karar vermeye devam edeceksiniz. 

Burada bir şeylerin çözümü için yazdım size eleştirmiş olmak için yazmıyorum. Siz editor yapay zeka diyip kapatıyorsunuz konuyu. Staff direktör personeldeki hataları söylüyorlar diyorsunuz ki görev tanımı belli değil. Yakında transferleri vs. De eklemek yerine yine editor tavsiyesi yaparsınız diye endişe ettim sizle konuştukça. Uzun zamandır forumlara girmeyip perpetua ismini görünce sevinmiştim hala devam ettiğinize ama maalesef çözüm yerine topu taca atmak gibi bir refleks gelistirmissiniz.

Ne diyeyim iyi günler size. Biz kendi işimizi kendimiz yapalim. Türk olmayan bir oyuncu TR ligini oynarken de bir daha oynamamaya tövbe etsin

17 minutes ago, ayki57 said:

Hahaha peki hocam fm 2022 veya fm 2023 de bu kural var olursa konuşuruz. 14 yabancı kararı alındığından önceki son fm de 2.sezon 14 yabanci yoktu. Anlatmak istediğim de buydu. Oyunu full gerçekçi bir seviyeye taşıyalım derken yarattığınız oyun bu. Bu konuya TR datasini giren ekip olarak tek başınıza karar vermeyip eleştirilerimizi iletirsiniz çözüm buluruz diye size yazdım. Belli ki ne desek şahsi algılayıp tek karar vermeye devam edeceksiniz. 

Burada bir şeylerin çözümü için yazdım size eleştirmiş olmak için yazmıyorum. Siz editor yapay zeka diyip kapatıyorsunuz konuyu. Staff direktör personeldeki hataları söylüyorlar diyorsunuz ki görev tanımı belli değil. Yakında transferleri vs. De eklemek yerine yine editor tavsiyesi yaparsınız diye endişe ettim sizle konuştukça. Uzun zamandır forumlara girmeyip perpetua ismini görünce sevinmiştim hala devam ettiğinize ama maalesef çözüm yerine topu taca atmak gibi bir refleks gelistirmissiniz.

Ne diyeyim iyi günler size. Biz kendi işimizi kendimiz yapalim. Türk olmayan bir oyuncu TR ligini oynarken de bir daha oynamamaya tövbe etsin

Amacim konuyu kapatmak degil.  Umuyorum simdiye kadar yazdiklarimla sizin bakis aciniza hak verdigimi de gosterdim.
Ancak aciklanmis bir kurali gozardi edip, keyfi kural koymaya kalkarsak bunun sonu yok.
TFF'nin kuralini begenmedim, yabanciyi tamamen serbest birakalim veya 21 takimli lig oynamak sacmalik, simdiden 20 takimli lig ile oynayalim demeye kadar gider bu is.
Nihat Ozdemir'in sozleri gelecek seneye degil, ileri bir tarihe erteledik veya ileri tarihte tekrar degerlendirecegiz olsa, oyunda mevcut 2020/21 sezonu kuralinin devam etmesini tercih ederdik.

Yukarida eskiden Addmanager'da bulundugunuzu yazmissiniz.
O sitelerin aktif oldugu donemleri hatirlarsaniz insanlar oyun ile ilgili birseyler uretir ve bu sayede siteye trafik yaratilirdi.
Bunun tekrar canlanmasi icin guzel bir firsat var.
Alternatif senaryolarla oynamak isteyenler icin farkli yamalar, farkli lig statuleri ve farkli yabanci kurallari yaratilabilir.
Ancak bizim yaptigimiz TFF'nin acikladigi gibi olmak durumunda.

1 hour ago, perpetua said:

Amacim konuyu kapatmak degil.  Umuyorum simdiye kadar yazdiklarimla sizin bakis aciniza hak verdigimi de gosterdim.
Ancak aciklanmis bir kurali gozardi edip, keyfi kural koymaya kalkarsak bunun sonu yok.
TFF'nin kuralini begenmedim, yabanciyi tamamen serbest birakalim veya 21 takimli lig oynamak sacmalik, simdiden 20 takimli lig ile oynayalim demeye kadar gider bu is.
Nihat Ozdemir'in sozleri gelecek seneye degil, ileri bir tarihe erteledik veya ileri tarihte tekrar degerlendirecegiz olsa, oyunda mevcut 2020/21 sezonu kuralinin devam etmesini tercih ederdik.

Yukarida eskiden Addmanager'da bulundugunuzu yazmissiniz.
O sitelerin aktif oldugu donemleri hatirlarsaniz insanlar oyun ile ilgili birseyler uretir ve bu sayede siteye trafik yaratilirdi.
Bunun tekrar canlanmasi icin guzel bir firsat var.
Alternatif senaryolarla oynamak isteyenler icin farkli yamalar, farkli lig statuleri ve farkli yabanci kurallari yaratilabilir.
Ancak bizim yaptigimiz TFF'nin acikladigi gibi olmak durumunda.

Peki hocam cevaplar için teşekkürler kolay gelsin

Eğer gerçekte ERTELENMİŞ ve resmi olarak ne zaman uygulanacağı belli olmayan kuralları oyuna koyup buna gerçekçilik diyorsanız sadece kendinizi kandırıyor olursunuz. Oyunu alıpta Türkiye liginin durumuna tepki göstermeyen 1 kişi yok başka forumlara da baktım herkes bu olaydan yakınıyor. Umarım bunun bir oyun olduğunun farkına varırsınız. Resmi makamlar diyip durmanın ne gereği var? Bu oyun TFF tarafından çıkarılan bir simülasyon felan mı? Yabancı kuralı açıkçası umurumda değil ancak altyapıdan oyuncu oynatma kuralı Türkiye ligini mahvetmiş. Türkiye ligine emek verenlere yazık.

4 hours ago, Nekipo said:

Eğer gerçekte ERTELENMİŞ ve resmi olarak ne zaman uygulanacağı belli olmayan kuralları oyuna koyup buna gerçekçilik diyorsanız sadece kendinizi kandırıyor olursunuz. Oyunu alıpta Türkiye liginin durumuna tepki göstermeyen 1 kişi yok başka forumlara da baktım herkes bu olaydan yakınıyor. Umarım bunun bir oyun olduğunun farkına varırsınız. Resmi makamlar diyip durmanın ne gereği var? Bu oyun TFF tarafından çıkarılan bir simülasyon felan mı? Yabancı kuralı açıkçası umurumda değil ancak altyapıdan oyuncu oynatma kuralı Türkiye ligini mahvetmiş. Türkiye ligine emek verenlere yazık.

Nihat Özdemir gelecek sezon kullanılacağını beyan etti.  Bu konuda muallak bir durum yok.

Yazıda koyulaştırdığım yorumun ve oyunda kuralların yansımış olmasının bu kurallarla bizi nelerin beklediğini göstermesi için değerli buluyorum.
Bu kurallar konusunda bir itirazınız varsa, oyuna yansıtanlara değil, kuralların bu şekilde olmasını isteyenlere sesinizi duyurmanız gerekli olduğunu düşünüyorum.

Yabancı kısıtlamasıyla ilgili bir problem yok, yıllarca tecrübe ettiğimiz bir olay.

Ancak ilk 11'de altyapıda 3 yıl geçirmiş 21 yaş altı 2 oyuncu oynatmak gibi bir absürtlük oyunu tamamen mahvediyor. Uygulanmayacağı açık bir kuralı bu şekilde dayatmak saçma olmuş.

Yerli oyuncu bulur gerekirse 3 yabancıyla da olursun ama diğer seçeneği uygulayacak malzeme yok oyunda. Defalarca 4-5 yıl ileri gittim. Forvette kaleci oynatıyor, defansa forvet oynuyor. Aanadolu takımlarının tamamı sahaya böyle çıkıyor.

Dakika 1'de o gereksiz 2 adamı da çıkarabiliyorsun mesela. Bir absürtlük daha.

Perpetua hocam net olarak sizden duymak istediğim bu saçmalığın aynı şekilde devam edip etmeyeceği. Anlıyorum ki sizinde salt olarak elinizde değil.

Sürem dolmadan iade etmekten başka şansım yok. Çünkü Türkiye Ligi 3. sezonla birlikte tamamen sona eriyor maalesef.

9 saat önce, perpetua said:

Nihat Özdemir gelecek sezon kullanılacağını beyan etti.  Bu konuda muallak bir durum yok.

Yazıda koyulaştırdığım yorumun ve oyunda kuralların yansımış olmasının bu kurallarla bizi nelerin beklediğini göstermesi için değerli buluyorum.
Bu kurallar konusunda bir itirazınız varsa, oyuna yansıtanlara değil, kuralların bu şekilde olmasını isteyenlere sesinizi duyurmanız gerekli olduğunu düşünüyorum.

Nihat Özdemir küme düsmeme konusunda da geri adim atmayacagiz yabanci kuralinda da acikladigimiz sekilde devam edecegiz de demisti? :) Evet sesimizi onlara duyurmaliyiz oyunla ilgili kural degisikligini yaparlar haklisiniz. Bundan sonra oyunla ilgili oyuncu profillerinde gördügümüz eksiklikleri de onlara iletelim o halde nasil olsa sizden tatmin edici bir cevap alamiyoruz.

10 hours ago, perpetua said:

.

Nihat özdemirin varlığı muallak. :) Yabancı sayısından ziyade under 22 bozuyor oyunu zaten.

Edited by ayki57
On 19/11/2020 at 20:36, perpetua said:

Sacmalik olmasina sacmalik ama sonucta bu ise karar verenler boyle bir karar vermis, bize kalan da yansitmak olmus.
Kizginliginizi bunu oyuna yansitanlara degil, bu kurallari uygulayacagini beyan edenlere yonelterek degisim saglayabilirsiniz.

Eleştiren kişilerin görüşlerine saygı duyuyorum.Ben de kuralın ilerleyen yıllarda değişeceğini düşünüyorum özellikle 22 yaş altı 3 yıl kulüpte bulunmuş 2 oyuncunun 11'de bulunması çok fazla.Evet ilk dakikalarda oyuncuları çıkartarak yapay zekanın fazlasıyla önüne geçilebiliyor veya sen bu kurala uygun bir plan yapıp uysan bile yapay zekada inanılmaz kalitesiz 2 oyuncu ile oyuna başlıyor genellikle.Ancak her zaman gerçeğe yakınlığıyla övündüğümüz FM oyununu TFF sitesinde paylaşılan yabancı kuralını birebir yansıttığı için bu kadar eleştirmeyi doğru bulmuyorum.Oyun şuandan itibaren geleceğin simülasyonu ve TFF gelecekte böyle olacağını söylediği için bu şekilde oynuyoruz maalesef.

Edited by wladcas

Lig kuralları için oyunu eleştirmek kusura bakmayın ama dostlar bana göre komik. İlerleyen yıllarda bu kuralı TFF geri çeker mi, kaldırır mı bilemeyiz. Belki kaldırır belki kaldırmaz devam eder. Ama bunu oyuna işleyen kişi "ulan zaten kaldıracaklar ne gerek var işlemeye" demesi mümkün mü sizce :)  Çok fazla rahatsız oluyorsanız lig kuralları ile ilgili kesinlikle birileri yama çıkarır oynarsınız. Bunun için gidip oyunu suçlamak mantıklı gelmiyor bana.

Yabancı kuralı okey ama full sürümde 22 yaş altı kuralı değişti mi yapay zeka kurala uymak için inanılmaz saçmalıyor 

Bir de 4 büyüklerin borç yapılandırması sonrası absürt karı düzeltildi mi?

Edit: Türkiye’de ne yazık ki yabancı kuralı neredeyse her sene değişiyor ve yapılan bu değişikler her sene oyuna yansıyor o yüzden bence bu sorunu artık aşmak gerek. Şu anda major problem bana göre 22 yaş kuralı 

Edited by krymert
9 hours ago, Fener1907 said:

Yabancı kısıtlamasıyla ilgili bir problem yok, yıllarca tecrübe ettiğimiz bir olay.

Ancak ilk 11'de altyapıda 3 yıl geçirmiş 21 yaş altı 2 oyuncu oynatmak gibi bir absürtlük oyunu tamamen mahvediyor. Uygulanmayacağı açık bir kuralı bu şekilde dayatmak saçma olmuş.

Yerli oyuncu bulur gerekirse 3 yabancıyla da olursun ama diğer seçeneği uygulayacak malzeme yok oyunda. Defalarca 4-5 yıl ileri gittim. Forvette kaleci oynatıyor, defansa forvet oynuyor. Aanadolu takımlarının tamamı sahaya böyle çıkıyor.

Perpetua hocam net olarak sizden duymak istediğim bu saçmalığın aynı şekilde devam edip etmeyeceği. Anlıyorum ki sizinde salt olarak elinizde değil.

Sürem dolmadan iade etmekten başka şansım yok. Çünkü Türkiye Ligi 3. sezonla birlikte tamamen sona eriyor maalesef.

TFF aksi yonde aciklama yapana kadar boyle devam eder.   Bizden beklenen kurallara olabildigince az yorum katarak bugun itibariyle bilinenleri yansitmak. 

Farkli lig kurallari uzerinde calismayi planlayan bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.   Oyun editorunun de cikmasiyla beraber ise koyulmuslardir ve kisa bir sure icinde sizlere alternatifler sunarlar. 

7 hours ago, Jag är chefen said:

acaba 4 büyüklerdeki sıkıntı düzeldi mi çünkü ilk bakışta pek bir şey anlamadım kariyer açmak için emin olmak istiyorum

14 minutes ago, krymert said:

Yabancı kuralı okey ama full sürümde 22 yaş altı kuralı değişti mi yapay zeka kurala uymak için inanılmaz saçmalıyor 

Bir de 4 büyüklerin borç yapılandırması sonrası absürt karı düzeltildi mi?

Henuz en son cikan surumu deneyemedim ama benim son gordugum beta surumunde duzelmisti.   Son surumde de duzelmis oldugunu varsayabiliriz. 

7 hours ago, GicaHagi said:

Nihat Özdemir küme düsmeme konusunda da geri adim atmayacagiz yabanci kuralinda da acikladigimiz sekilde devam edecegiz de demisti? :) Evet sesimizi onlara duyurmaliyiz oyunla ilgili kural degisikligini yaparlar haklisiniz. Bundan sonra oyunla ilgili oyuncu profillerinde gördügümüz eksiklikleri de onlara iletelim o halde nasil olsa sizden tatmin edici bir cevap alamiyoruz.

Oyuncu profillerindeki ne gibi eksiklikler? 

2 hours ago, perpetua said:

TFF aksi yonde aciklama yapana kadar boyle devam eder.   Bizden beklenen kurallara olabildigince az yorum katarak bugun itibariyle bilinenleri yansitmak. 

Farkli lig kurallari uzerinde calismayi planlayan bazi arkadaslar oldugunu biliyorum.   Oyun editorunun de cikmasiyla beraber ise koyulmuslardir ve kisa bir sure icinde sizlere alternatifler sunarlar. 

Peki hocam son olarak; oyun içi editör satın alsam, sadece altyapı kuralını değiştirebiliyor muyum? Yoksa profesyonel bir müdahale ve patch şart mı?

16 minutes ago, Fener1907 said:

Peki hocam son olarak; oyun içi editör satın alsam, sadece altyapı kuralını değiştirebiliyor muyum? Yoksa profesyonel bir müdahale ve patch şart mı?

Ben satın aldım ancak öyle bir şey göremedim umarım bir çözümü olur. Çünkü gerçekçiliği ile sevdiğimiz oyun bu kural yüzünden gerçekten çok uzak.(En azından TR ligi için) Koskoca Fenerbahçe forvete kaleci felan koyuyor çok gerçekçi. Kodlama ile ilgisi de yok bu kural yüzünden yapay zekanın başka çaresi kalmıyor. Gerçekte covid var neden oyunda yok mesela? Şu an Futbola direk etki eden bir şey neden konmamış? Çünkü ilk 2 yıl pandemi konsa oyuna oynanmaz hale gelir. Tam maça çıkıcan hop takımda 3 kişi covid. EE burda da oyun oynanmaz hale geliyor ama neden ısrarla oyunda tutuluyor? İşin garibi ertelenmiş ve yeniden değerlendirmeye alınmış bir kural yani böyle çıkmayacağı kesin bize Nihat Özdemir diyip duruyorlar o bir kişi resmi makam değil. TFF sitesinde yazan önemlidir orda da seneye uygulanacağı değil belirsiz olarak ertelendiği yazıyordu

1 hour ago, Fener1907 said:

Oyun ici editor degil, steam'den bedava indirebileceginiz editor ile degistirilebiliyor.

47 minutes ago, perpetua said:

Oyun ici editor degil, steam'den bedava indirebileceginiz editor ile degistirilebiliyor.

Aynen biraz araştırdım hallettim sonunda tabi sıfırdan başlamam gerek malesef. Bakalım ileri ki sezonlarda bir sorunla karşılaşıcakmıyım. İsteyen olursa buraya atsam olur mu dosyayı?(Ancak yabancı sınırını 16 yaptım wonderkid kovalamayı sevdiğim için)

22 minutes ago, Nekipo said:

Aynen biraz araştırdım hallettim sonunda tabi sıfırdan başlamam gerek malesef. Bakalım ileri ki sezonlarda bir sorunla karşılaşıcakmıyım. İsteyen olursa buraya atsam olur mu dosyayı?(Ancak yabancı sınırını 16 yaptım wonderkid kovalamayı sevdiğim için)

Hocam bana da yardımcı olur musunuz? 

Merhabalar bu saçma kural olmadan oynamak isteyenler için twitter'da Fm Türkiye hesabını takip etsin.Gün içerisinde yama çıkabilir.Şurdan bakabilirsiniz.Sağ olsunlar her sene çok güzel yamalar çıkarıyorlar.

Edited by LongPrivate
5 hours ago, Nekipo said:

Hocam nasıl değiştirdin acaba yardımcı olur musun,  oyunu oynayan herkes için faydalı olur.

Sadece altyapıdan 2 oyuncu oynatma zorunluluğu  kaldırılsa  yeterli.

6 hours ago, perpetua said:

Editörü açtım,  aradım ama bulamadım nasıl yapılacağını,  yardımcı olur musunuz  ?

Galatasaray, Fenerbahçe and Beşiktaş (especially Fenerbahçe) start the game with unrealistic finance. Both of three clubs have 30-40M cash balance. Despite this, Başakşehir, which should be the most comfortable financially, has a very weak economy. Trabzonspor is the club with the most realistic finance among the top 5 clubs, but Trabzonspor's "transfer balance" is a bit too much.

Pregame editor ile güncellemeleri yaptım. Gayet de kolay oldu anca bu sefer de yaptığım değişiklikleri create a club bölümünde kullanamayacağımı anladım. Ne kötü :( En büyük zevkim create a club dan yen bir klüp yaratmak ama eğer yeni bir klüp yaratırsam şu muhteşem U21 ve yabancı kuralı ile oynamak zorundayım. Bence en kısa zamanda bir çözüm bulunması gerekiyor :(

2 hours ago, rcnrtn said:

Galatasaray, Fenerbahçe and Beşiktaş (especially Fenerbahçe) start the game with unrealistic finance. Both of three clubs have 30-40M cash balance. Despite this, Başakşehir, which should be the most comfortable financially, has a very weak economy. Trabzonspor is the club with the most realistic finance among the top 5 clubs, but Trabzonspor's "transfer balance" is a bit too much.

Note that in the first season, clubs do not receive commercial income (sponsorship, advertising etc. revenues).  So the cash balance at the start of the season essentially represents the club's commercial income, plus any players sold minus any players purchased.

2108725236_ScreenShot2020-11-24at2_42_02PM.thumb.png.117cd62d579459a8de1bf2a34e62367a.png

Yabanci guncellemesini pre-game edit ten yaptim ama super lig takim sayilarina dokunmadigim halde super lig takim sayisi hakkinda hata veriyor, pre-game editor de bi problem mi var, yoksa ben mi biseyi yanlis yapiyorum?

9 minutes ago, Bugra said:

2108725236_ScreenShot2020-11-24at2_42_02PM.thumb.png.117cd62d579459a8de1bf2a34e62367a.png

Yabanci guncellemesini pre-game edit ten yaptim ama super lig takim sayilarina dokunmadigim halde super lig takim sayisi hakkinda hata veriyor, pre-game editor de bi problem mi var, yoksa ben mi biseyi yanlis yapiyorum?

Malesef bu sene yarattıkları 21 takımlı süper lig ve diğer ligler yüzünden hata alıyorsunuz. min takım rakamlarını değiştirmeden max takım rakamlarını 21 yapın br de 3. lig için min takım sayısını 16 yapın düeliyor

1 hour ago, emriaslan said:

Malesef bu sene yarattıkları 21 takımlı süper lig ve diğer ligler yüzünden hata alıyorsunuz. min takım rakamlarını değiştirmeden max takım rakamlarını 21 yapın br de 3. lig için min takım sayısını 16 yapın düeliyor

Tesekkur ederim, oldu.

On 20.11.2020 at 02:30, Thiago Thomas said:

Çok eskiden oynayan biri olarak ve her zaman Türkiye Liginde başlayan biri olarak bu yıl yabancı kuralının açıklanmasıyla birlikte bu kuralın fm ye yansıyacağını düşünmem bile heyecanlandırdı.Çünkü eski serilerdede oynadigim yabancı kuralı oyuna zevk veren bişey.Senin gibi oyunu kolay seven arkadaşlar buna karşı çıkacaktır.Hem oyunun zorluğunu hemde zevkini arttırır bu kural söylenildiği gibi böyle beğenmiyorsan editör le oynarsın oyununu

On 21.11.2020 at 15:57, perpetua said:

On 23.11.2020 at 17:26, perpetua said:

Gerçekten dalga geçiliyor... 249 TL gibi ciddi bir etiket fiyatıyla ülkemizde satılan oyuna, halihazırda uygulanmayan ve yapay zekanın adapte olamadığı bir kuralı ekleyip, yukarıdaki cevaplar veriliyor. Şaka değil, gerçek...

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, kendimize challenge yapalım, sol kanatta kaleci oynatan rakip görüp oyunun zorlaştığını düşünelim. Hadi beyler yıllarca çöp rakiplere karşı oynadınız, sol kanatta iyi fizikli bir kaleciyi marke edin de görelim(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, oyunun yapay zekasının gelişmesi gerektiğini ortaya çıkartalım. Görüyor musun sayın Miles, biz bu sezon 249 TL çöpe attık ama seneye yapay zekanız gelişir umarım, bizde de belki o zaman kural uygulanır(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, federasyona bu kuralların ne kadar saçma olduğunu gösterelim. Görüyor musunuz sayın federasyon yetkilileri, memnun olmazsanız oyun editöründen kuralları değiştirebilirsiniz(!)

Komik, gerçekten çok komik... Neyse, mali yanlışlıklar düzeltildi mi? @perpetua

Edited by .Supersonic

@.Supersonic 249 TL vermenin nedeni kurdan dolayı olduğunu bi öğrenemediniz be hocam. Adamlar keyiflerine zam yapmıyorlar. Euro bazında dünyada en ucuz oynayan ülke biziz ama insanımız hala anlamamakta sıkıntı yaşıyor. 30 €'ya satılan oyun 300 küsür TL ediyor normalde. Şuan Euro Türkiye'de 10 lira değil 5 TL olsa oyunu sana adam 100-150 TL bandında satacak zaten.

On 19/11/2020 at 21:20, perpetua said:

Bu konuda editor en iyi dost.  Sizin gibi yabanci kuralindan hoslanmayacak cok kisi cikacak ve farkli lig duzenlemeleri yaparak ligi ve oyunu cesitlendirecektir.

İyi günler,

in game editöre sahibim ama "match rules"un nasıl değiştirileceğini çözemedim. "Edit Competition Details"in altında sadece saha boyutunun değiştirilmesi gibi opsiyonlar çıkıyor.  Yardım sayfalarında da herhangi bir bilgiye rastlamadım.

Yardımcı olunursa sevinirim.

10 minutes ago, AndreQuaid said:

İyi günler,

in game editöre sahibim ama "match rules"un nasıl değiştirileceğini çözemedim. "Edit Competition Details"in altında sadece saha boyutunun değiştirilmesi gibi opsiyonlar çıkıyor.  Yardım sayfalarında da herhangi bir bilgiye rastlamadım.

Yardımcı olunursa sevinirim.

Ilk yama cikti bile.  Buradaki dosyayi indirip, yeni oyun kurup, farkli kurallarla oynayabilirsiniz.

29 dakika önce, Hardworkingo said:

@.Supersonic 249 TL vermenin nedeni kurdan dolayı olduğunu bi öğrenemediniz be hocam. Adamlar keyiflerine zam yapmıyorlar. Euro bazında dünyada en ucuz oynayan ülke biziz ama insanımız hala anlamamakta sıkıntı yaşıyor. 30 €'ya satılan oyun 300 küsür TL ediyor normalde. Şuan Euro Türkiye'de 10 lira değil 5 TL olsa oyunu sana adam 100-150 TL bandında satacak zaten.

@Hardworkingo
Pardon da, yazdıklarımdan gerçekten zamla ilgili bir anlam mı çıkardın? 

Mesleğim icabı yapılan zammın neden olduğunu gayet iyi biliyorum, merak etme ve istersen tekrardan oku. Demek istediğim günümüz şartlarında kurla beraber alım gücü de yükselmiyor. Euro 1 Ocak'tan bu yana yaklaşık %50 artış gösterdi, alım gücü aynı artışı göstermedi. Yazdığım yazının içeriği de Türkiye şartlarına göre hatırı sayılır bir etiket fiyatıyla satılan oyunun barındırdığı hataları ve bu hatalara aldığımız cevapları eleştiriyor.

Edited by .Supersonic
2 hours ago, .Supersonic said:

Gerçekten dalga geçiliyor... 249 TL gibi ciddi bir etiket fiyatıyla ülkemizde satılan oyuna, halihazırda uygulanmayan ve yapay zekanın adapte olamadığı bir kuralı ekleyip, yukarıdaki cevaplar veriliyor. Şaka değil, gerçek...

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, kendimize challenge yapalım, sol kanatta kaleci oynatan rakip görüp oyunun zorlaştığını düşünelim. Hadi beyler yıllarca çöp rakiplere karşı oynadınız, sol kanatta iyi fizikli bir kaleciyi marke edin de görelim(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, oyunun yapay zekasının gelişmesi gerektiğini ortaya çıkartalım. Görüyor musun sayın Miles, biz bu sezon 249 TL çöpe attık ama seneye yapay zekanız gelişir umarım, bizde de belki o zaman kural uygulanır(!)

249 TL verelim; uygulanmayan kural ile birlikte, federasyona bu kuralların ne kadar saçma olduğunu gösterelim. Görüyor musunuz sayın federasyon yetkilileri, memnun olmazsanız oyun editöründen kuralları değiştirebilirsiniz(!)

Komik, gerçekten çok komik... Neyse, mali yanlışlıklar düzeltildi mi? @perpetua

Veritabani acisindan mali bir yanlislik yok.
Oyunun bir borc turunu yanlis uygulamasi var. 
Bununla ilgili hata raporu verildi ancak henuz tam duzelmemis.
1/1/2028 tarihinde 4 buyuklerin hepsine boclarinin bir kismi kadar nakit girisi oluyor. 
Kisacasi Futbol A.S.'lerin sahibi olan dernekler, Futbol A.S.'lere olan borclarini oduyor.
Bu borcun odenmesini ben sahsen beklemiyorum ve beklemedigim icin bunu hata olarak goruyorum ama tabii bir mucize olabilir ve dernekler futbol sirketlerine olan borclarini bir turlu (mesela gayrimenkul satarak, taraftarlardan toplayarak) odeyebilir.

21 hours ago, perpetua said:

Note that in the first season, clubs do not receive commercial income (sponsorship, advertising etc. revenues).  So the cash balance at the start of the season essentially represents the club's commercial income, plus any players sold minus any players purchased.

Sanırım İngilizceye gerek yok. :)

O zaman Trabzonspor ve Başakşehir'in daha büyük bütçelerle oyuna başlaması lazım. Türk futbolunun içinde bulunduğu durum itibariyle Fenerbahçe'nin  13M Euro transfer bütçesiyle oyuna başlaması pek doğru değil. Beşiktaş'ı incelemedim ama sanırım Beşiktaş'ın kasa 30 milyon ama transfer bütçesi yok, bu kabul edilebilir.

20 hours ago, rcnrtn said:

Sanırım İngilizceye gerek yok. :)

O zaman Trabzonspor ve Başakşehir'in daha büyük bütçelerle oyuna başlaması lazım. Türk futbolunun içinde bulunduğu durum itibariyle Fenerbahçe'nin  13M Euro transfer bütçesiyle oyuna başlaması pek doğru değil. Beşiktaş'ı incelemedim ama sanırım Beşiktaş'ın kasa 30 milyon ama transfer bütçesi yok, bu kabul edilebilir.

Transfer butceleri tamamen kuluplerin yaz transfer doneminde satis-alis farklari.  Sifir olan kulupler, alislari satislarindan daha yuksek olan ve satis-alis farki sifir olan kulupler.  

3 hours ago, perpetua said:

Transfer butceleri tamamen kuluplerin yaz transfer doneminde satis-alis farklari.  Sifir olan kulupler alislari, satislarindan daha yuksek olan ve satis-alis farki sifir olan kulupler.  

Bunu bilmiyordum. Teşekkür ederim.

Edited by rcnrtn
On 24/11/2020 at 00:10, Fener1907 said:

Ekran goruntulerini paylasabilirseniz kaleci forvet oynuyor vs durumlarinin hemen iletelim forumlardan. en azindan kural boyle kalacak olsada oynanabilirligini iyilestirmeliyiz. Yabay zekanin bu kurala uymasi gerekir.

Umarim kural ilk 11 yerine ilk 21 olarak degistirilir U21 icin.

Yanlış görmüşüm home-grown kuralını. 22-23 sezonunda bütün home-grownların 24 yaş altı olması gerekiyormuş. İnsanlar futbol izlemesin diye özel çaba sarfediyor federasyon :D

Edited by Conchis
Yanlış rapor